DZIEŃ POPULARYZACJI MATEMATYKI


15 IX 2022 – Dzień Popularyzacji Matematyki

“Ile matematyki jest w człowieku?” – zapewne bywa różnie , ale z całą pewnością w naszych uczniach z klasy 4na2 oraz z grupy 2Mr (z klas 2c i 2d) jest jej jeszcze więcej po tym, jak wzięli udział w Dniu Popularyzacji Matematyki na Politechnice Warszawskiej!

Przez cały dzień uczniowie mieli okazję – wraz z kilkuset innymi uczniami – uczestniczyć w wielu wykładach i warsztatach popularyzujących matematykę oraz poszerzających wiedzę w tej dziedzinie.

Oprócz wspomnianego wykładu “Ile matematyki jest w człowieku?” pojawiały się też inne frapujące pytania, np.: “Czy możliwy jest Potop?”, “Czy można wystrzelić z armaty człowieka na księżyc?”, “Co wspólnego mają potęgi dwójki z kodowaniem liczb i rozmnażaniem bakterii?”, ” Kiedy warto zmienić zdanie?”. Jako że, matematyka jest obecna we wszystkich dziedzinach życia, przedstawiono też takie propozycje, jak: “Matematyka i muzyka”, “Wybory okiem matematyka – teoria wyboru społecznego” czy “Matematyka w Dobble”.

Po czasach pandemii liczba odwiedzających w tym roku Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, Politechnika Warszawska była rekordowa! Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia, tym bardziej, że oprócz zdobytej wiedzy, nasi uczniowie mieli też okazję poznać atmosferę sal wykładowych i kampusu akademickiego, styl pracy wykładowców akademickich. Być może niektórzy z uczniów klasy 4na2 wrócą w to miejsce za rok – już jako studenci Politechniki