CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA!


Coraz bliżej Święta! – apel wigilijny

W czwartek, 16 XII 2021 r., odbył się w naszej szkole tradycyjny, wigilijny apel. Jak wiele szkolnych aktywności w dzisiejszych, pandemicznych czasach, apel również miał nieco zmienioną formułę – trzy klasy zgromadziły się w auli szkolnej, a pozostałe, wraz z nauczycielami prowadzącymi zajęcia, uczestniczyły w spotkaniu za pośrednictwem platformy Teams.

W świąteczny nastrój uczestników spotkania wprowadził chór szkolny i zespół muzyczny Buczące Rysie śpiewem kolęd i piosenek świątecznych – “Dzisiaj w Betlejem”, “Przybieżeli do Betlejem”, “Mario, czy Ty wiesz?” i “Driving home for Christmas”.

Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Mikołaj Demkowicz, złożył całej społeczności życzenia, by czas wigilijnego wieczoru przyniósł życzliwość i radość, a Święta były pełne odpoczynku, ciepła rodzinnego i niepowtarzalnej atmosfery. Pozostali członkowie Samorządu powtórzyli te życzenia we wszystkich językach, jakie są nauczane w naszej szkole – by podkreślić uniwersalny i ogólnoświatowy charakter Świąt Bożego Narodzenia.

Pani dyrektor Karina Kmiecińska w swoim wystąpieniu życzyła m.in., by czas spędzony w rodzinnym gronie – bez pośpiechu, trosk, zmartwień, w dobrej atmosferze – przywrócił nam spokój, poczucie bezpieczeństwa i napełnił optymizmem; by Nowy Rok spełnił pokładane w nim nadzieje – czyli przede wszystkim, by skończyła się pandemia, byśmy mogli cieszyć się bliskością i radością, byśmy mogli być razem bez żadnych ograniczeń.

Z nadzieją, że te życzenia się spełnią, wszyscy uczestnicy apelu odśpiewali na koniec wspólnie kolędę “Wśród nocnej ciszy”.

W bardziej kameralnym gronie poszczególne klasy zorganizowały swoje wigilie klasowe.