Laureatka Międzynarodowej OJR


Miło nam poinformować o ogromnym sukcesie naszej uczennicy, Julii Skwarskiej z kl. 2C, która została laureatką XVII Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego, organizowanej przez Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie.

Olimpiada składała się z dwóch etapów. W pierwszym etapie Julia zmagała się z testem leksykalno – gramatycznym oraz ćwiczeniami na rozumienie tekstów słuchanych. Julia zakwalifikowała się do etapu drugiego – finałowego wraz ze 192 osobami z takich krajów, jak np.: Białoruś, Litwa, Ukraina, Mołdawia, Włochy, Hiszpania, Grecja, Estonia, Wielka Brytania, Czechy, Gruzja.

W drugim etapie należało przygotować film na jeden z wybranych tematów. Julia wykonała film na temat: „Najpiękniejsze miasto Rosji”.

Praca naszej uczennicy spodobała się jury Olimpiady i tym samym Julia trafiła do grona 30 laureatów konkursu spośród 192 osób, które zakwalifikowały się do finału.

Julię do konkursu przygotowywała nauczycielka języka rosyjskiego – pani Anna Grzelak.

Językowy sukces Julii Skwarskiej cieszy tym bardziej, że to już drugie takie osiągnięcie w naszej szkole! W 2019 roku w Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego brała udział nasza tegoroczna absolwentka, Marta Łazarska,

Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

uczennica pani Anny Biernackiej – nie tylko zajęła drugie miejsce w olimpiadzie, lecz zdobyła również w 2019 roku międzynarodowy certyfikat języka rosyjskiego C2, a w tym roku jako jedyna w naszej szkole (!) przystąpiła do egzaminu maturalnego z języka rosyjskiego na poziomie dwujęzycznym (w napięciu i z niecierpliwością czekamy na wyniki). Jeszcze raz gratulujemy obu uczennicom!