XXVII edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży 2021 zakończona


XXVII edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży 2021 zakończona

Na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej jednym z patronów 2021 roku został ustanowiony kardynał Stefan Wyszyński. Tematem tegorocznej, specjalnej XXVII edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży było przyjrzenie się bliżej postaci Prymasa Tysiąclecia oraz sięgnięcie do Jego nauk.
Organizatorem Sejmu Dzieci i Młodzieży od 1994 roku jest Kancelaria Sejmu, a do grona współorganizatorów należą obecnie: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.


Zadaniem było wykonanie pracy na temat: „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?
Do udziału w konkursie zaproszone zostały dwuosobowe zespoły z terenu Polski. Aleksandra Jarosławska i Olga Syska reprezentujące I LO im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku zdecydowały się na opracowanie wywiadu dziennikarskiego z Prymasem Tysiąclecia, w którym poruszyły jak najbardziej aktualne problemy trapiące społeczeństwo polskie w 2021 roku. Nasze uczennice zostały laureatkami tego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego. Serdecznie im gratulujemy!