Ślubowanie klas pierwszych


Ślubowanie klas pierwszych tradycyjnie – od 1967!  –  odbywa się w naszej szkole w listopadzie, ale nic w ubiegłym roku nie było – jak zazwyczaj 😉 Na szczęście czerwiec pozwolił się spotkać – już w formie tradycyjnej. Zaproszeni goście, wychowawcy i przede wszystkim bohaterowie tego dnia, uczniowie klas pierwszych ILO, zebrali się w sali, by już oficjalnie dołączyć do grona szkolnej, Sienkiewiczowskiej społeczności.

Zapowiedziane przez wicedyrektora Radosława Wasilewskeigo wprowadzenie sztandaru, zaśpiewanie hymnu Polski oraz hymnu naszego liceum zainaugurowało uroczystość. Pani Dyrektor Karina Kmiecińska powitała przybyłych gości, podkreślając wagę tego dnia zwłaszcza dla naszych najmłodszych uczniów.

Zuzanna Rapusta (1c) i Karol Jasiński (1a1), przedstawiciele klas 1., odświeżyli historię Dnia Patrona w oparciu o prezentację akcentującą najważniejsze, związane z nimi wydarzenia.

Chwilę później nastąpił moment, na który wszyscy czekali – ślubowanie klas 1. Przedstawiciele zespołów przyrzekali między innymi szanować tradycje naszego liceum, wykazywać się pracowitością i sumiennością. Delegacja z kwiatami złożyła także kwiaty pod pomnikiem Patrona, który przecież wszystkich nas konsoliduje. Uczniowie otrzymali także – złożone na ręce wychowawcy i przedstawiciela klasy – pamiątkowe tarcze, podkreślające ich związek ze Szkołą.

Krótkie przemówienie już po oficjalnym przyjęciu uczniów klas pierwszych do grona naszej społeczności wygłosiła zarówno dyrektor Karina Kmiecińska, jak i powitani przez nią goście – pani Elżbieta Wiśniewska, starosta Powiatu Płońskiego, oraz pani Agnieszka Klimkiewicz, przedstawiciel Rady Rodziców. Łączyło je przesłanie pełne życzliwości i nadziei związanych z kolejnymi uczniami szkoły, którzy przecież – (za)decydują o jej kształcie. Również przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, Marceli Teliczan, życzył młodszym koleżankom i kolegom czasu spędzonego w atmosferze pełnej życzliwości, którą przecież sami budujemy.

W trakcie spotkania zaprezentowano filmy konkursowe klas pierwszych w ramach integracyjnej inicjatywy „Jeszcze nas nie znacie” – jury, na które składali się uczniowie klas 2., wybrało zwycięzcę. Humaniści mają co świętować J 1b dzięki swojej kreatywności i wsparciu Rady Rodziców zyskała dofinansowanie do wyjazdu – nagrodę wręczyły pani dyrektor Karina Kmiecińska oraz pani Agnieszka Klimczewska.

Uroczystości towarzyszyło także rozdanie nagród zwycięzcom konkursów organizowanych przez szkołę – Powiatowego Konkursu Literackiego „Henryki. Przez słowa do serca” (osoby odpowiedzialne: Justyna Sarzalska i Marta Domańska) oraz Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas ósmych (osoby odpowiedzialne: Elżbieta Stroiwąs i Mateusz Kacprowski), które, co zaakcentowała wicedyrektor Justyna Sarzalska, wpisały się już trwale w tradycję liceum. Nagrody laureatom wręczały – starosta Elżbieta Wiśniewska oraz dyrektor Karina Kmiecińska.

Cóż, sympatycznie spędzony czas mija szybko – zebrani rozstali się w słonecznej (dosłownie też) atmosferze. W końcu – wszyscy jesteśmy członkami tej samej, lubiącej się społeczności.