Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej


1 października 2019 roku uczniowie pierwszych klas politechnicznych brali udział w Uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020 na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z tym wydziałem, czego owocem jest wspólne prowadzenie – już od 3 lat – klas politechnicznych.

Podczas uroczystości nasi uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu inauguracyjnego dr. hab. inż. Bartłomieja Ufnalskiego pt. „Elektromobilność – elektryczne układy napędowe w pojazdach”. Wykład ten wiąże się z nowo utworzonym – pierwszym w kraju – kierunkiem Elektromobilność, na którym będzie studiowało 32 studentów.
Podczas pobytu w Warszawie uczniowie odwiedzili też grób patrona naszego liceum – Henryka Sienkiewicza.