Dzień Kobiet


Tegoroczny Dzień Kobiet w naszej szkole stanowił niemałe – i niezwykle pozytywne! – zaskoczenie. Dzięki dyskrecji organizatorów dopiero rano wszyscy zorientowali się (chociaż wypada zaakcentować, że… – zorientowały 😊) – jak wiele przyjemności zaoferuje piątek! Poczta kwiatowa – w specjalnie na tę okazję przygotowanym stroju noszonym dumnie przez Kubę – przekazała kwiaty z personalizowaną wiadomością dziewczynom/kobietom, o których ktoś w tym szczególnym dniu pomyślał. A pomyślało naprawdę wiele osób, zważywszy na liczbę uczennic i nauczycielek obdarowanych tak urokliwym prezentem. Na korytarzu zrobiło się radośnie i kolorowo – przeważały tulipany i róże.
Uruchomiono także… pierwszą szkolną ściankę (tiulową, ręcznie zdobioną, więc – po prostu stylową) do robienia zdjęć z możliwością natychmiastowego ich wydrukowania. Przygotowane specjalnie na tę okazję gadżety pozwoliły niektórym poczuć się księżniczką czy zyskać fryzurę afro. W końcu… dlaczego nie? Wystarczy odrobinę poczucia humoru/dystansu, by skorzystać z okazji, która nie zdarza się przecież codziennie.
Powyższe działania zostały zrealizowane w ramach projektu z podstaw przedsiębiorczości, ale aktywni byli także szkolni artyści. W auli zaprezentowany został koncert piosenek, akcentujących rolę kobiet oczywiście! Zespół Buczące Rysie i zespół klasy III gimnazjum pokazały (a w zasadzie – wyśpiewały), co właściwie oznacza – młodzieńcza energia!
No cóż… w ramach podsumowania – nie ulega wątpliwości, że jest na co czekać już… za rok!

Koordynacja: pani Barbara Sawczuk-Gołaszewska, pani Bogumiła Piotrowska, pan Rafał Szymański.
Uczniowie zaangażowani w inicjatywę: Marta Dublas, Patrycja Golas, Iza Grzymkowska, Kinga Kucińska, Zuzanna Kozłowska, Weronika Leszczyńska, Jakub Popiołkowski, Karolina Kostun, Natalia Sękowska; członkowie zespołu Buczące Rysie i zespołu uczniów gimnazjum. Zdjęcia: Karolina Kostun i Martyna Rucka.