Rekolekcje 2019


W poniedziałek, 11 marca 2019 r., odbyły się w naszej szkole rekolekcje, zainicjowane mszą świętą o godz. 11.30 w kościele św. Michała Archanioła. Następnie młodzież uczestniczyła w trzech spotkaniach:

  • „FaceBóg, czyli o obliczu Boga”, które poprowadził Krzysztof Ruciński, ksiądz, przez rok katecheta w naszej szkole, obecnie Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży
  • „Nawrócona wiedźma o antywirusie na złego ducha” – spotkanie z Patrycją Hurlak, kiedyś wiedźmą (serio!), teraz aktorką, prezenterką telewizyjną i autorką książek
  • „prayer.pl włącz, módl się i żyj PEŁNIĄ” – Ania i Marek Skalscy (małżeństwo, które teoretycznie nie powinno się udać) opowiadali o tym, że… cuda jednak się zdarzają!

Organizatorem rekolekcji był ksiądz Michał Fordubiński. Oprawę liturgiczną mszy św. przygotowała młodzież pod kierunkiem pana Sławomira Kowalskiego.

Tego typu spotkania uczą otwartości, pozwalają zmierzyć się z własnymi poglądami, wartościami, czasami – wątpliwościami. Stosunek do nich może być różnorodny, bo zależy od naszej osobowości/oczekiwań, ale niewątpliwie już sama refleksja, myśl, dla której były impulsem – to zwycięstwo.