Gość w naszej szkole – Gilberto Amauri de Godoy Filho


          W piątek, 26 października 2018 r., gościliśmy w naszej szkole jedną z największych gwiazd światowej siatkówki – Brazylijczyka Gilberto Amauri de Godoy Filho, znanego większości pod pseudonimem Giba – trzykrotnego mistrza świata, mistrza olimpijskiego, ośmiokrotnego triumfatora Ligi Światowej z reprezentacją Canarinhos. GIBA jest ambasadorem programu „Graj o siebie”, który ma na celu promocję m.in. zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Główny partner programu to firma Bio-Gen – głównie dzięki niej oraz naszej absolwentce, pani Marcie Kamińskiej, mogliśmy spotkać się z wielkim Mistrzem. Współorganizatorem imprezy było Płońskie Towarzystwo Siatkówki, a z ramienia naszej szkoły jej organizacją zajmowali się wuefiści – pani Mariola Michalska i pan Marek Goliasz.

Spotkanie z Brazylijczykiem było wielkim wydarzeniem dla dzieci i młodzieży oraz dla starszych miłośników siatkówki. Uczestniczyli w nim: pan starosta Andrzej Stolpa, pani wicestarosta Anna Dumińska-Kierska, prezes TPS – pan Jarosław Jeznach, młodzi siatkarze z PTS Płońsk wraz z trenerami – panią Martą Michalak i panem Łukaszem Pokorskim, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2, przedszkolaki oraz dyrekcja, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

            W wypełnionej po brzegi auli szkolnej wyjątkowego gościa przywitał zespół Buczące Rysie piosenką ,,We are the champions”. Następnie Giba obejrzał prezentację multimedialną przypominającą jego siatkarskie dokonania i najlepsze akcje (tylko sportowe oczywiście! ;)), po czym odnosił się do pytań publiczności – opowiadał o swojej pasji do nauki, zainteresowaniach, nastawieniu do życia, treningów i sportu. Zapytany o największe życiowe osiągnięcie, nie wymienił żadnego ze sportowych tytułów, lecz… swoje dzieci. Starał się przekazać słuchaczom, iż w jego słowniku nie ma takich słów jak „może”, „nie” – takie słowa zastępuje sformułowaniami „potrafię”, „zrobię to”, „dam radę”. Opowiadał entuzjastycznie, emanując pozytywną energią, do czego zresztą zachęcał publiczność, której zaproponował – na dobry początek – wzajemne przytulenie się:-)
Były też zdjęcia, uściski, podarunki – od naszej społeczności szkolnej Giba otrzymał koszulkę i torbę z logiem szkoły, a także kosz owoców.
Następnie w hali sportowej nasz gość poprowadził trening dla dzieci i młodzieży, w trakcie którego – jako przyjmujący – pokazał nieco technicznych smaczków…
Później, z niegasnącym uśmiechem, rozdawał wszystkim chętnym swoje zdjęcia i autografy.

            Giba to nie tylko wspaniały sportowiec, ale też, a może przede wszystkim, bardzo ciepły i otwarty człowiek – spotkanie z nim było wyjątkowym przeżyciem.

Zdjęcia: Marta Kamińska, Dawid Turowiecki [plonskwsieci] i Martyna Rucka (1a3)