Otwarte zajęcia koła “Spotkania z Politechniką”


                17 października 2018 r., w auli szkolnej, odbyły się otwarte zajęcia  z cyklu „Spotkania z  Politechniką”. Uczestniczyli w nich uczniowie naszej szkoły, a także grupa uczniów ze szkół podstawowych nr 2 i nr 3 w Płońsku. Zajęcia poprowadzili: Mateusz Karolak – pracownik Zakładu Energetycznego ENERGA w Płocku,  absolwent naszej szkoły oraz student mechatroniki na  Politechnice Warszawskiej – Przemysław Białorudzki, którym dzielnie pomagali uczniowie klasy 2P. Młodzież  aktywnie uczestniczyła w pokazie dotyczącym Układu Słonecznego – zapoznała się z najważniejszymi informacjami na jego temat i na własne oczy mogła zobaczyć jego ogromną skalę. Uczestnicy spotkania mieli również okazję zmierzyć się z wyzwaniem – podniesieniem torebki cukru … na Słońcu . Poznali także mało znane i ciekawe fakty z zakresu kosmologii.