XXIV Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Oblęgorku


W dniach 20-22 maja nasza szkoła uczestniczyła w XXIV Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich w Oblęgorku – jej  przedstawicielkami były uczennice klasy 3W Magdalena Jaskulska oraz Karolina Piechocka, a towarzyszyła im pani Joanna Marciszewska.

 

W pierwszym dniu zjazdu reprezentacje wszystkich szkół wzięły udział w pochodzie postaci Sienkiewiczowskich, który przeszedł ulicą Henryka Sienkiewicza w Kielcach, a następnie w gali, przygotowanej przez organizatorów. W ramach zlotu przewidzianych było wiele atrakcji, m.in. spotkanie z aktorami odgrywającymi role bohaterów z powieści Sienkiewicza: Danielem Olbrychskim oraz Janem Nowickim.

Organizatorzy przewidzieli również dla gości całodzienny piknik w Zespole Szkół w Oblęgorku oraz zwiedzanie dworku, który był „darem narodu” dla Henryka Sienkiewicza. Uczestnicy zlotu mieli niepowtarzalną okazję i zaszczyt spotkania z potomkami naszego patrona. Naszej delegacji udało się nawet zdobyć autografy gości, które widnieją na pamiątkowej tabliczce z logo płońskiego gimnazjum.

Warto wspomnieć również o tym, że w ramach zlotu zorganizowany został ogólnopolski konkurs literacki, w którym odnieśliśmy niemały sukces – Magdalena Jaskulska z klasy 3w zajęła w nim I miejsce, a Julia Nużyńska (kl. 1w) zdobyła wyróżnienie.

Wierzymy, że nasza szkoła będzie kontynuowała tradycję udziału w zlotach i jeszcze nieraz będzie o niej głośno. Może pewnego dnia i my staniemy się gospodarzami tego wielkiego przedsięwzięcia.