TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH – DZIEŃ HISZPAŃSKI


Czwartek, 17 III 2016 r., to Dzień Języka i Kultury Hiszpańskiej, który przygotowała grupa języka hiszpańskiego z klasy 2j pod kierunkiem pani Barbary Krupińskiej.  W auli szkolnej odbył się apel -spektakl pt. “W hiszpańskim barze”, którego celem było rozbawienie i… roztańczenie widzów. 

I tak się stało! Zabawny dialog przy kontuarze, piosenki Jennifer Lopez, Antonio Banderasa  z filmu “Desperado” (w tej roli gościnnie Mateusz Frączek), tango w wykonaniu Katarzyny Rogackiej i Mateusza Kamińskiego (2c) oraz poczęstunek składający się z przygotowanych na tę okazję tapas i churros wprawiły wszystkich widzów w doskonały nastrój. Apel zakończył się ogólną, spontaniczną zabawą na scenie i widowni w rytmie “Bailando” Enrique Iglesiasa. W spektaklu według pomysłu artystycznego Pauliny Żuławnik (2j) wystąpiła również gimnazjalistka Julia Żukowska (1z) w piosence ” Me haces falta”.

W ramach Dnia Języka i Kultury Hiszpańskiej  odbyło się również w auli szkolnej spotkanie młodzieży z ks. Bogdanem Zalewskim, długoletnim misjonarzem w Wenezueli. Uczniowie usłyszeli pełną pasji opowieść o przyrodzie, klimacie i życiu ludzi w tym bardzo odległym i mało nam znanym kraju hiszpańskojęzycznym. Spotkanie zostało wzbogacone pokazem zdjęć. Ks. Bogdan Zalewski odpowiadał również na pytania uczniów.

Przez cały dzień – na parterze szkoły, w trakcie przerw międzylekcyjnych – wyświetlane były prezentacje multimedialne dotyczące wybranych aspektów kultury Hiszpanii oraz niektórych krajów Ameryki Południowej. Można było obejrzeć m.in. krótkie filmy pokazujące la Alhambrę, Sagrada Família, Plaza Mayor, słynną Tomatinę, Machu Picchu, fragmenty meczów piłkarskich hiszpańskich klubów i reprezentacji itp. Prezentację przygotował Mateusz Załęcki (2j). W radiowęźle szkolnym rozbrzmiewały piosenki w języku hiszpańskim wybrane przez Adama Giżyńskiego (2j).