ZDROWO PRZEZ ŚWIAT!


Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły – Anna Tomaka z 1C, Mateusz Czerniawski, Alicja Lewandowska, Weronika Lewandowska oraz Oliwia Worowska z 1A w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii zrealizowali projekt “Zdrowo Przez Świat”.
Młodzież współpracowała z ekspertami: panią doktor Mirosławą Michalską, panią dietetyk Małgorzatą Świątek oraz panem pedagogiem specjalnym Kacprem Czerniawskim.
Bazując na swoich prezentacjach, w szkołach podstawowych na terenie Płońska poruszali temat zdrowego stylu życia – adresowali podstawy dla najmłodszych, poszerzanie wiedzy dla klas 4-6 oraz problem zdrowia psychicznego dla najstarszych uczniów. Nasi uczniowie wchodzili w interakcje z młodszymi koleżankami oraz kolegami i razem z nimi nauczyli się wiele na temat zdrowego stylu życia, zmienili zarówno swoje, jak i innych postrzeganie zdrowia i jego pochodnych.

A co się konkretnie działo?

* 7 marca udali się na spotkanie do Szkoły Podstawowej nr 4,gdzie wraz z p. Małgorzatą Świątek rozmawiali m.in. o prawidłowej diecie, nawadnianiu czy o tym, jak ważny jest sen.
* 9 marca razem z p. Mirosławą Michalską odwiedzili Szkołę Podstawową nr 2 , gdzie z uczniami z klas 1-3 poruszyli temat np. roli i umiaru cukru w diecie, talerzu żywieniowym czy witaminie D3.
* 10 marca z p. Kacprem Czerniawskim na ostatnim spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 3 rozmawiali z klasami 6-8 o zdrowiu psychicznym, czym dokładnie jest stres i jak można sobie poradzić z ewentualnymi problemami.

To był naprawdę konstruktywnie spędzony czas!