HENRYKI. PRZEZ SŁOWA DO SERCA


W piątek, 18 listopada 2022 r., odbyła się gala szóstej edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Henryki. Przez słowa do serca” organizowanego przez naszą szkołę pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i Starosty Płońskiego. Inicjatorkami konkursu są polonistki – panie: Marta Domańska i Justyna Sarzalska. Na uroczystość wręczenia nagród przybyli laureaci wraz ze swoimi nauczycielami, członkinie jury, dyrektorzy szkół.

Konkurs jest organizowany w 2 kategoriach: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z podziałem na epikę i lirykę. Do tegorocznej edycji zostało zgłoszonych ponad 50 prac. Laureatami konkursu zostało 16 osób.

Szkoły Podstawowe

Kategoria liryka

I miejsce – Maja Wiśniewska, SP nr 4 w Płońsku
II miejsce – Alicja Chylińska,SP w Gralewie,
III miejsce – Agata Kurpińska, SP nr 8 w Legionowie
wyróżnienie – Amelia Wiechowska, SP nr 1 w Płońsku

Kategoria epika

I miejsce – Dominika Turowiecka, SP nr 4 w Płońsku
II miejsce – Michalina Jurkiewicz, SP w Stróżewie
Julia Mazuchowska, SP w Koziebrodach,
III miejsce – Maja Skowrońska, SP nr 3 w Płońsku.

Szkoły ponadpodstawowe

Kategoria liryka

I miejsce – Aleksandra Strzelczak, I LO w Płońsku
II miejsce – Natalia Pyrzyńska, I LO w Płońsku
III miejsce – Sandra Klękowicz, I LO w Płońsku
wyróżnienie – Martyna Smutek, I LO w Płońsku

Kategoria epika:

I miejsce – Wiktoria Krajewska, I LO w Płońsku
II miejsce – Patrycja Mendelewska, I LO w Płońsku
III miejsce – Agata Kruszewska, ZS w Raciążu
wyróżnienie – Aleksandra Poczmańska, ZS w Raciążu

Nagrody wręczała pani starosta – Elżbieta Wiśniewska, pani dyrektor I LO – Karina Kmiecińska i pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płońsku – Bożena Kaliściak.

Podczas uroczystej gali zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły, a laureaci prezentowali fragmenty swoich prac. Było wzruszająco, emocjonalnie, podniośle… Foto: Starostwo Powiatowe w Płońsku