Z WIZYTĄ W HECHINGEN


W dniach 10.10.-16.10.2022 młodzież naszego liceum przebywała w Niemczech w ramach wymiany międzyszkolnej z Gimnazjum w Hechingen. Wymiana zapoczątkowana w latach dziewięćdziesiątych została wznowiona po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią. W tym roku w wymianie wzięło udział 7 uczniów. W czasie wyjazdu realizowany był projekt “Wody w okolicach Hechingen”. W związku z tym zorganizowano wycieczki do Konstancji nad Jezioro Bodeńskie oraz do Tybingii – uroczego miasteczka leżącego nad rzeką Neckar.

Natomiast w czasie pobytu w ratuszu w Hechingen młodzież mogła dowiedzieć się o powodzi, która nawiedziła miasto w 2008 roku oraz o zabezpieczeniach, które powstały później, aby uchronić miasto przed przyszłymi klęskami żywiołowymi.

W czasie pobytu uczniowie zwiedzili tez miasto Hechingen, szkołę, a także mogli uczestniczyć w lekcjach ze swoimi partnerami z wymiany i porównać polską szkołę ze szkołą niemiecką.


Wydaje się, że wszyscy wrócili zadowoleni. Głosów krytycznych nie było podczas całego naszego pobytu w Niemczech 🙂

Rewizyta uczniów z Hechingen w Płońsku będzie miała miejsce w kwietniu 2023 roku.

Projekt wspierany jest finansowo przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży – organizację międzynarodową utworzoną przez rządy Polski i Niemiec w roku 1991.