POZNAJ POLSKĘ


Tuż przed zbliżającymi się wakacjami wszyscy planujemy, jak najlepiej spędzić najbliższe dwa miesiące – odpoczywając oraz (być może) podróżując i poznając Polskę i świat.
Ale niektórzy nasi uczniowie mieli okazję zaznać obu przyjemności jeszcze przed rozdaniem świadectw! Na wycieczkach szkolnych oczywiście.
Między innymi uczniowie klasy 3na2 wraz z wychowawcą Anną Janiszewską i panią Martą Domańską, spędzili cztery dni poznając atrakcje najbliższej okolicy – Ciechanowa, Opinogóry i Przasnysza – oraz Warmii i Mazur, gdzie oprócz korzystania z aktywnych form spędzania czasu jak wycieczka rowerowa po Puszczy Piskiej czy rejs statkiem po jeziorze Roś, zwiedzali wojenną kwaterę Hitlera w Wilczym Szańcu, wysłuchali koncertu organowego w Sanktuarium w Świętej Lipce i odwiedzili Zagrodę Kurpiowską w Kadzidle.
Humory wszystkim dopisywały, głowy odpoczywały od codziennej szkolnej rutyny, a wiele cennych wspomnień ze wspólnego spędzania czasu połączyło się z dodatkową wiedzą na temat historii, sztuki, kultury i geografii Polski.

Większość kosztów wycieczki zostało pokryte przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu #PoznajPolskę dzięki umowie podpisanej przez Starostwo Powiatowe w Płońsku. Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” jest częścią Polskiego Ładu.