DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Jego celem jest propagowanie wiedzy na jego temat. Nasza szkoła na znak solidarności z osobami w spektrum autyzmu włączyła się w Powiatowy Projekt „Autyzm znam, rozumiem, wspieram” ogłoszony przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Płońsku. W tym roku 2 kwietnia przypada w sobotę więc realizację działań rozpoczynamy 1 kwietnia. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły otrzymali niebieskie kokardki. Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka z najważniejszymi informacjami dotyczącymi trudności na jakie napotykają osoby rozwijające się w Spektrum Autyzmu. Nie zabrakło też „niebieskiego zdjęcia”, do którego zapozowali wolontariusze naszej szkoły z balonami w tymże kolorze.