ZARZĄD SAMORZĄDU SZKOLNEGO


W czwartek,18 listopada 2021roku, odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Długo oczekiwane przez społeczność uczniowską, gdyż rok temu z powodu zdalnego nauczania, Rada Uczniów zdecydowała, by nie organizować wyborów i przedłużyć kadencję poprzedniego Zarządu.

W tym roku również nie udało się uniknąć komplikacji związanych z walką z pandemią, bowiem kilka klas było objętych w dniu wyborów zdalnym nauczaniem. Rada Uczniów specjalną uchwałą stworzyła uczniom tych klas możliwość głosowania on-line poprzez anonimowy formularz Forms. Kampania wyborcza odbywała się w tym roku głównie poprzez media społecznościowe (przede wszystkim szkolne konto na Instagramie).

Nowym wyzwaniom doskonale podołała Komisja Wyborcza, która zajęła się organizacją wyborów stacjonarnie i on-line. W jej skład weszli: Julia Kozłowska (3NA1), Zuzanna Modzelewska (3NA2), Ewelina Kapela (3NC), Bartosz Koperski (3P), Filip Kwiatkowski (1B), Jakub Nowicki (3NA2), Marta Romanowicz (3NA2), Dawid Sałaciński (3NB).

W wyniku wyborów wyłoniono 6 osobowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego. Zgodnie z ordynacją wyborczą Przewodniczącym SU został kandydat z największym poparciem – Mikołaj Demkowicz (3NA2), a Wiceprzewodniczącym SU – Zofia Nowakowska (3NA1). Pozostałe funkcje rozdzielono na pierwszym posiedzeniu nowego Zarządu, które odbyło się dzień po wyborach: Skarbnikiem została Ewelina Lutomirska (2B), Sekretarzem – Anastazja Ciska (2B), Członkami Zarządu SU – Oskar Przybylski (2A1) i Natalia Baranowska (1D).

Wygrana w wyborach to powód do satysfakcji, ale też ogromna odpowiedzialność i zobowiązanie wobec wyborców – gratulujemy wszystkim członkom nowego Zarządu SU i życzymy by nie zabrakło im dobrych pomysłów na umilenie szkolnego życia, a sytuacja pandemiczna nie przeszkadzała im w ich realizacji.

Wraz z powołaniem nowego zakończyła się kadencja poprzedniego Zarządu – wyjątkowa pod wieloma względami! Po pierwsze członkowie Zarządu to grupa wyjątkowych ludzi – zaangażowanych, kreatywnych i odpowiedzialnych, po drugie z powodu pandemii ta kadencja trwała dwa lata, a Zarząd tworzyło łącznie 11 osób!

13 listopada 2019 roku wybrano, pierwszy raz po zmianie ordynacji wyborczej i przesunięciu terminu wyborów z wiosny na jesień, Zarząd w składzie : Karolina Kostun (Przewodniczący), Rafał Iwanow (Wiceprzewodniczący), Amelia Wróblewska (Sekretarz), Zofia Nowakowska (Skarbnik), Bartosz Koperski i Marceli Teliczan. Po ukończeniu w kwietniu 2021 roku Szkoły przez maturzystów– Karolinę i Rafała, obowiązki Przewodniczącego przejął Marceli Teliczan, a skład Zarządu został uzupełniony o przedstawicieli klas pierwszych, po jednym z każdej klasy. Grupę tę stworzyły następujące osoby: Łucja Bartosiak, Patryk Brzeziński, Anastazja Ciska, Oskar Przybylski i Bartosz Woźnicki.

Pomimo wielu miesięcy zdalnej nauki, Samorządowi Uczniowskiemu udało się z powodzeniem realizować swoje zadania – dostosowując się do realiów pracy on-line, m.in. zorganizowano internetową pocztę walentynkową, posiedzenia Sejmiku Uczniowskiego i Rady Uczniów na platformie Teams, akcję Bluzy dla Szkoły, Wirtualne Dni Otwarte (w tym zainicjowane i zorganizowane przez Zarząd SU spotkanie live z panią dyrektor i Samorządem z możliwością zadawania pytań przez internautów). Społeczność szkolna jest bardzo wdzięczna wszystkim członkom Zarządu za ich pracę oraz poświęcenie i życzy, by doświadczenie zdobyte w ten sposób zaowocowało w ich przyszłym życiu zawodowym i społecznym.