Zakończenie roku szkolnego 2020/2021


Wiadomo, że czekanie jest najfajniejsze, ale bywa i tak, że i realizacja ogromnie cieszy 😉 W ten scenariusz wpisuje się oczywiście – zakończenie roku. Czy inne niż zawsze? Z jednej strony – tak, z drugiej, no cóż, od 2019 żyjemy w rzeczywistości dystansu, obostrzeń, maseczek. Najważniejsze więc, że – mimo wszystko – mogliśmy się spotkać w gronie najbliższych koleżanek i kolegów.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się o godz. 9.00 w sali gimnastycznej. Wzięli w niej udział uczniowie, którzy w roku szkolnym 2020/21 odnieśli sukcesy w olimpiadach, konkursach przedmiotowych oraz uzyskali najwyższe wyniki  w nauce (średnia od 5.00), nauczyciele i wychowawcy, a gościem honorowym była pani starosta Elżbieta Wiśniewska.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem przez chór hymnu narodowego i hymnu szkoły. Następnie głos zabrała pani dyrektor Karina Kmiecińska, która dokonała podsumowania kończącego się roku szkolnego, już 104. w historii naszej placówki.

W bieżącym  roku szkolnym  do 23 klas liceum uczęszczało 699 uczniów. 30 kwietnia 2021 roku szkołę ukończyło 195 uczniów klas trzecich.  Dzisiaj, w 17 klasach naukę zakończyło  504 uczniów, w tym 188 uczniów 3-letniego i 316 uczniów 4-letniego Liceum. Przeciętna ocen ze wszystkich zajęć edukacyjnych w klasach drugich 3-letniego Liceum wyniosła – 4,00, zaś 4-letniego Liceum – 4,23.  Świadectwa z wyróżnieniem otrzyma 81 uczniów, tj. 20 uczniów 3-letniego i 61 uczniów 4-letniego Liceum. Najwyższe przeciętne ocen w wyniku klasyfikacji indywidualnej tj. 5,00 i powyżej osiągnęła  grupa 31 osób – 8 uczniów 3-letniego Liceum: Oliwia Jakubowska (2A1) – 5,44; Julia Skwarska (2c) – 5,44; Wiktoria Pietrzak (2A1) – 5,25; Aleksandra Ciulińska (2A1) – 5,11; Emilia Opałka (2A1) – 5,11; Emilia Felczak (2A2) – 5,00; Konrad Kłosiński (2C) – 5,00; Kacper Wysocki (2A3) – 5,00; Anna Zaciewska (2A2) – 5,00] i 23 4-letniego Liceum: Joanna Machnacka (2NA1) – 5,5; Weronika Raćkowska (1A1)-5,47; Maciej Szczepański (2NP) – 5,33; Karol Jasiński (1A1) – 5,27; Dominika Wojciechowska (1C) – 5,27; Karolina Czarnecka (2NB) – 5,21; Zofia Jankiewicz (1A1) – 5,2; Hanna Michalak (2NP) – 5,2; Weronika Jankowska (2NA1) – 5,14; Julia Czarnecka (2NB) – 5,14; Daria Szcześniak (1A1) – 5,13; Martyna Smutek (1B) – 5,13, Oliwier Majewski (1A1) – 5,07; Julia Wróblewska (1C) – 5,07; Natalia Pyrzyńska (1B) – 5,00; Bogusław Woźniak (1C) – 5,00; Izabela Dymkowska (1C) – 5,00; Oliwia Ruszczyk (1C) – 5,00; Marta Fotek (2NA1) – 5,00; Aleksandra Witczak (2NA1) – 5,00; Wiktoria Zabłocka (2NA1) – 5,00; Zuzanna Mysiewicz (2NB) – 5,00; Anita Wiśniewska (2NB) – 5,00].

Na  pochwałę zasługuje grupa 25 uczniów, którzy nie opuścili ani jednego dnia w ciągu roku szkolnego. Są to: Klaudia Kowalska (2A1), Amelia Wróblewska (2B), Klaudia Dąbrowska (2C), Karol Goszczycki (1A1), Jakub Markowicz (1A1), Anna Młotek  Anna (1A1), Jakub Nowaliński (1A1), Błażej Podlaski (1A1), Kacper Podlaski (1A1), Weronika Raćkowska (1A1), Daria Szcześniak (1A1), Martyna Krzywkowska (1A2), Katarzyna Ligocka (1B), Aleksandra Cichowska (1C), Izabela Dymkowska (1C), Julia Wróblewska (1C), Joanna Machnacka (2NA1), Anna Słończewska (2NA1), Wiktoria Maciejewska (2NA2), Katarzyna Mikusek (2NA2), Kacper Szcześniak (2NA2), Julia Pankowska (2NB), Sandra Śmigielska (2NB), Aleksandra Tobolska (2NB), Marta Antosik (2NC), Patrycja Rutkowska (2NC) i Dominik Łukasiak (2NP).

Nasi uczniowie,  bardzo aktywnie i z pełnym zaangażowaniem, mimo licznych ograniczeń w czasie pandemii, brali udział olimpiadach, konkursach i osiągali w nich sukcesy. Najważniejsze osiągnięcia to:

 • Ilona Klonowska (2B) – finalistka LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
 • Zuzanna Zadroga (2B) – finalistka LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
 • Julia Skwarska (2C) – laureatka XVII Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego,

laureatka XI Międzynarodowego Konkurs Recytacji Poezji Aleksandra Puszkina organizowanego przez Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego w Moskwie

 • Dawid Sałaciński (2NB) – laureat XI Międzynarodowego Konkurs Recytacji Poezji Aleksandra Puszkina organizowanego przez Państwowy Instytut Języka w Moskwie
 • Aleksandra Jarosławska (2NB) – laureatka XXVII Edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży,
 • Olga Syska (2NB) – laureatka XXVII Edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży

 

Uczniowie brali również udział w zawodach sportowych. Za osiągnięcia indywidualne zostali nagrodzeni:

 • Szymon Kaniewski (2A1) – I miejsce na Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym kla-sycznym do lat 16, II miejsce na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym do lat 16 i kat 120 kg (wrzesień 2020). I miejsce na Mistrzostwach Polski federacji XPC do lat 16-17 i kat 125 kg oraz III miejsce w open (maj 2021),
 • Jakub Kowalski (2A2) – I miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w rzucie dyskiem  II miejsce w rzucie oszczepem w Mistrzostwach Mazowsza, IX miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w rzucie dyskiem,
 • Emilia Opałka (2A1) – I miejsce w zawodach ciągłych w Pucharze Polski Polskiej Federacji Teakwon-do,
 • Marlena Rosa (2C) – V miejsce w halowych Mistrzostwach Polski U20 w chodzie sportowym,
 • Wiktor Szczygieł (1D) –  I miejsce  w finale 65. Mazowieckiego Turnieju Tenisa Stołowego  J. Strzałkowskiego,
 • Aleksandra Zuba (2NC)  –   II miejsce w Mistrzostwach Polski Środkowej Mażoretek w Uniejowie, II i III miejsce  w Mistrzostwach  Polski Mażoretek on-line

Najwyższe osiągnięcia drużynowe to:

 • I miejsce  w Mistrzostwach Powiatu i Rejonu w sztafetowych biegach przełajowych chłopców:

Adam Wasilczenko (2A2), Aleks  Wasilczenko (2A2), Krzysztof Ząbczyk (2NA3).

 • I miejsce w  Mistrzostwach Powiatu i Rejonu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt:

Katarzyna Kuźniewska (2A3), Marlena Rosa (2C), Zuzanna Pielacińska (2NA3), Konstancja Bohdanowicz (2NC), Hanna Michalak (2NP), Emilia Opałka (2A1), Łucja Bartosiak (1C).

 

Pani dyrektor podziękowała również uczniom zaangażowanym w pracę w Samorządzie Uczniowskim:  Marcelemu Teliczanowi (2A1)- przewodniczącemu SU, Amelii Wróblewskiej (2B) – sekretarzowi SU, Zofii Nowakowskiej (2NA1) – skarbnikowi SU i Bartoszowi Koperskiemu (2P) – członkowi SU.

Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria szkolnego regulaminu współzawodnictwa, Rada Pedagogiczna przyznała  nagrody w postaci dofinansowania wycieczek klasowych, ufundowane przez Radę Rodziców, następującym zespołom uczniowskim:

 • za zajęcie I miejsca – nagrodę w wysokości 1500 złotych – klasie 1A1
 • za zajęcie II miejsca- nagrodę w wysokości 1000 złotych – klasie 2A1

Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom uzyskanych wyników oraz tego, że  z powodzeniem potrafili się odnaleźć w nowej i trudnej rzeczywistości. Podziękowała również wszystkim, którzy wspierali pracę naszej szkoły:

 • Pani Staroście, władzom samorządowym – za współpracę oraz wsparcie finansowe i organizacyjne naszej szkoły
 • Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom za to, że codziennie – w niecodziennych warunkach – tworzyli życzliwą atmosferę nauki i pracy
 • Rodzicom – za wsparcie swoich dzieci w procesie wychowania i nauce zdalnej oraz życzliwość i liczne działania na rzecz naszej szkoły.

Swoje wystąpienie Pani Dyrektor zakończyła życzeniami, aby wakacje, ten długo oczekiwany czas, dały wszystkim dużo radości i odpoczynku, a następnie wręczyła nagrody wyróżnionym uczniom i zespołom klasowym.

Następnie, w krótkim wystąpieniu, słowa uznania wobec zdolności i zaangażowania uczniów wyraziła pani starosta Elżbieta Wiśniewska, życząc odpoczynku oraz udanych, bezpiecznych wakacji.

Uroczystość zakończył występ chóru szkolnego.

O godzinie 9.45 rozpoczęły się natomiast spotkania wychowawców z klasami. Wysokiej temperaturze towarzyszyła równie ciepła atmosfera 😉 Rozdanie świadectw, ostatnie w tym roku rozmowy i pożegnalne zdjęcia – to pakiet, któremu wszyscy się dziś chętnie podporządkowali.

Do zobaczenia we wrześniu w oby lepszej, stacjonarnej rzeczywistości!