„Matematyka dla ciekawych świata”


Kolejny – tym razem matematyczny – sukces uczniów naszego liceum!

W ramach ogólnopolskiego projektu „Matematyka dla ciekawych świata” organizowanego przez Uniwersytet Warszawski, uczniowie naszego liceum zajęli II miejsce w rywalizacji szkół biorących udział w XII edycji projektu!

Idea projektu powstała w 2009 roku w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego – miejscu, w którym narodził się również Festiwal Nauki. Pomysłodawcą spotkań był ówczesny Dyrektor ICM, prof. Marek Niezgódka.

W ramach projektu do rywalizacji przystąpiło 58 szkół z całej Polski, w tym szkoły zajmujące czołowe lokaty w tegorocznym rankingu Perspektywy 2021.

Ponadto 5 uczniów naszej szkoły uzyskało indywidualne wyróżnienia:

1. Karol Bieżuński – uczeń klasy 2NP

2. Michał Ludwiczak – uczeń klasy 1A1

3. Oliwier Majewski – uczeń klasy 1A1

4. Weronika Raćkowska- uczennica klasy 1A1

5. Julia Tokarska – uczennica klasy 3P

Koordynatorem projektu był p. Mateusz Kacprowski.

Gratulacje!!!