Dzień Edukacji Narodowej


Dzień Edukacji Narodowej

“W tym szczególnym dniu, w szczególnych okolicznościach, chcielibyśmy podziękować Państwu za wyrozumiałość, za możliwość rozwoju, za wszystkie dobre rady i indywidualne do nas podejście. Nauczycielom dziękujemy za to, że cały czas wzbudzają w nas chęć do zdobywania wiedzy, a pracownikom administracji i obsługi za stwarzanie nam bezpiecznych warunków do nauki (…)” – m.in. tymi słowami zwróciła się dziś do dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników naszej szkoły przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Karolina Kostun. Złożyła również życzenia: “(…) takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, szlachetnych pomysłów, cierpliwości i wytrwałości, aby praca z młodzieżą zrodziła wiele pięknych owoców”.

W Dniu Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski, zespół Buczące Rysie i grupa uczniów z klas 2nb, 2b i 2p zaprosili wszystkich pracowników szkoły na program artystyczno-muzyczny. Z dokonanej przez młodzież analizy nauczycielskiej codzienności wynikło, że życie nauczyciela jest pełne przygód i mogłoby posłużyć za scenariusz niejednego filmu – co w żartobliwy sposób udowodnili na scenie: pojawiły się nawiązania do kultowych dzieł kinematografii, takich jak „Matrix”, „Ojciec chrzestny” czy „Forrest Gump”. Inscenizację dopełniły piosenki w wykonaniu zespołu Buczące Rysie: „Wind of change” zespołu Scorpions, „Mamma mia” zespołu Abba oraz „Konika na biegunach” z repertuaru Urszuli.
Akademię przygotowali uczniowie wraz z opiekunami: p. Joanną Marciszewską, p. Joanną Chojnowską, p. Anną Janiszewską i p. Rafałem Szymańskim.

Choć tegoroczna uroczystość przebiegała w wyjątkowych okolicznościach –                           z udziałem wyłącznie uczniów zaangażowanych w jej przeprowadzenie, to wdzięczność okazana przez uczniów oraz przedstawicielkę Rady Rodziców, panią Annę Kujawską,                          i życzenia przekazane nauczycielom jak zawsze wzbudziły wzruszenie, pozytywne emocje, optymizm i motywację do dalszej pracy.

Życzenia całej społeczności szkolnej złożyła również pani dyrektor Karina Kmiecińska.