List do Rodziców w sprawie połowinek i ćwiartek

Szanowni Państwo,

w związku z pytaniami  dotyczącymi imprez – tzw. „połowinek” w klasach drugich oraz „ćwiartek” w klasach pierwszych liceum – informujemy, że szkoła nie jest ich organizatorem i nie odbywają się one na terenie placówki.

„Połowinki” i „ćwiartki” nigdy nie były imprezami szkolnymi. Rozumiejąc potrzebę uczniów, by uczcić półmetek lub pierwszy rok nauki w naszym liceum, apelujemy, aby w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego przesunąć organizację tych inicjatyw na czas bezpieczniejszy dla całej społeczności szkolnej.

Dziś – wobec rosnącej liczby zakażeń – impreza masowa z udziałem osób spoza szkoły stanowi realne zagrożenie dla zdrowia jej uczestników, ale także dla społeczności uczniów oraz pracowników naszej szkoły. Jesteśmy świadomi motywacji młodzieży, prosimy jednak o zrozumienie i uwzględnienie naszych – jako placówki – obaw. Dobro wspólne wymaga teraz szczególnej wrażliwości na sytuacje stwarzające jakiekolwiek zagrożenie dla zdrowia i poczucia stabilności w liceum.

Z wyrazami szacunku

Karina Kmiecińska

Dyrektor I LO im. Henryka Sienkiewicza