“Płocka” oddaje krew


W poniedziałek,  5 X 2020 r., odbyła się w naszej szkole XV edycja akcji krwiodawstwa. Do oddania krwi zgłosiło się 24 pełnoletnich uczniów – po wstępnych badaniach w ambulansie, krew oddało 8 osób. I chociaż ta liczba może nie wydawać się imponująca, to jednak każda kropla krwi ma znaczenie. Należy też podkreślić, że w tej trudnej sytuacji epidemiologicznej, tylko uczniowie naszej szkoły zdecydowali się wziąć udział w akcji krwiodawstwa. Serdecznie dziękujemy.

Akcję zorganizował katecheta, pan Sławomir Kowalski, wspólnie z uczennicami: Martą Kowalską (2c), Weroniką Leszczyńską (3a1), Martą Romanowicz (2Na2), Dominiką Sokołowską (3a1) oraz Kingą Wrońską (2c). Oprawą fotograficzną zajęła się Karolina Kostun (3a2).

Za pomoc w przeprowadzeniu akcji dziękujemy ambulansowi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Straży Miejskiej w Płońsku.