XXIII Maraton gier strategicznych


Recepta na dobrą (i pełną wyzwań!) zabawę?
Na pewno – pasja, towarzysząca jej energia przy jednoczesnej umiejętności skupienia, zmysł detektywistyczny Sherlocka Holmesa, czasami bezwzględność Thomasa Shelby’ego oraz intuicja Spectera. Ach! No i trzeba być nocnym markiem jak – co najmniej – Dracula.

Kiedy porządnie to wymieszamy i przyprawimy dobrym humorem, mamy przepis na NOCNY MARATON STRATEGICZNYCH GIER PLANSZOWYCH. Wydarzenie w naszej szkole cykliczne, tradycyjnie inspirowane przez Sora Krzysztofa Jarosiewicza, w tym roku przyciągnęło do – pełnych intryg, przebiegłości i strategicznych ruchów – rozgrywek 24 uczniów i 2 Sorki… Pani Anna Janiszewska i pani Edyta Nowakowska postanowiły wesprzeć uczestników i organizatora w tym jakże emocjonującym oraz wymagającym (fizycznie też) wieczorze.
A na ławkach graczy? „Srebrna flota”, „Listy z Whitechapel”, „Gra o tron”, „Cywilizacja. Poprzez wieki”, „Dracula”, „Star Wars. Rebelia”, „Szogun”, „Siedem cudów świata”… Zażarte, krwawe i bezwzględne zmagania trwają od 18.00 do 8.00. Nie ma czasu na sen! Winter is coming.
XXIII Maraton odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Płońskiego. Dziękujemy za wsparcie dla inicjatywy i zakup 2 gier. I – oby do następnego razu.