11 listopada 2019 r.


11 listopada 2019 r. obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła co roku podejmuje szereg inicjatyw upamiętniających to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. W czwartek, 7 listopada, w auli szkolnej odbył się koncert pt. “Cześć Polskiej Ziemi” w wykonaniu szkolnego chóru i orkiestry pod dyrekcją pana Rafała Szymańskiego.
Koncert rozpoczęła pieśń “Deszcz jesienny” w wykonaniu Adrianny Szczecińskiej (3p) i Jakuba Malińskiego (3p). Chór a cappela wykonał “Modlitwę Obozową” oraz “Piechotę”, orkiestra natomiast wiązankę pieśni legionowych – “Wojenko”, “Przybyli ułani” i “Jak to na wojence ładnie”. Na zakończenie chór i orkiestra wraz z solistą Adamem Wardowskim (2a1) wykonali utwór “Serce w plecaku”.

                Natomiast w piątek, 8 listopada, w auli szkolnej uczniowie wraz z nauczycielem historii – panem Marcinem Politowskim – zaprezentowali widowisko historyczne.

Tego dnia nasza szkoła włączyła się również w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu” polegającą na odśpiewaniu hymnu narodowego o symbolicznej godz. 11:11.

Dopełnieniem obchodów Święta Niepodległości był udział pocztu sztandarowego i dyrekcji szkoły w miejsko-powiatowych uroczystościach, które odbyły się 11 listopada. 2019 r.