Komórkomania


Uczniom naszej szkoły pomaganie nie jest obce!

Potwierdziliśmy to podczas kolejnej już edycji akcji “#KOMÓRKOMANIA”  przeprowadzonej we współpracy z Fundacją DKMS w naszej szkole w piątek, 29 marca.  Osoby pełnoletnie miały okazję włączyć się do misji walki z nowotworami krwi ,rejestrując się jako potencjalni Dawcy komórek macierzystych oraz szpiku. Podejmując świadomą decyzję, pobrali wymazy z wewnętrznej strony policzka, z błony śluzowej, oraz wypełnili specjalne formularze umożliwiające znalezienie ich “genetycznego bliźniaka”. By uświadomić maturzystom rangę tego wydarzenia, w środę wolontariusze ze szkolnego koła PCK przedstawili im prezentację na temat wpływu, jaki na życie wielu ludzi ma rejestracja oraz sam przeszczep.

Kto wie, czy któryś z naszych uczniów nie uratuje komuś życia?