III Dzień Matematyki


W piątek, 22 marca 2019 r., obchodziliśmy III Dzień Matematyki w Płońsku. Jego głównym punktem był finał III Powiatowego Konkursu Matematycznego, który odbył się w auli szkolnej. Przez trzy godziny 30 uczniów ze szkół powiatu płońskiego, w tym 9 z naszego liceum, zmagało się z zadaniami przygotowanymi przez pracowników naukowych Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. I miejsce w konkursie zajął uczeń naszej szkoły – Piotr Hondra (3a1), II miejsce przypadło jego koledze z klasy – Wojciechowi Kowalskiemu, natomiast III miejsce zajął uczeń III LO – Hubert Bujakowski. Serdecznie gratulujemy!

W ramach III Dnia Matematyki odbyły się również wykłady i warsztaty prowadzone przez pracowników Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej:

  • Jak matematyka może nas zadziwić? – wykład dla uczniów, mgr inż. Michał Zwierzyński
  • Jak matematyka może nas zadziwić? – warsztaty dla uczniów, Dominika Mońka
  • O rachunku prawdopodobieństwa słów kilka – seminarium dla nauczycieli matematyki, dr inż. Krzysztof Bryś
  • Zasada Dirichleta, parzystość, podzielność – warsztaty dla uczestników finału konkursu, dr Leszek Sidz