Poligon Przedsiębiorczości


W dniach 14-15 lutego 2019 r. 10 uczniów pierwszej klasy naszego liceum wzięło udział w VII Poligonie Przedsiębiorczości. Jest to nowoczesny projekt edukacyjny skierowany do młodzieży, obejmujący zagadnienia z dziedziny ekonomii, biznesu i przedsiębiorczości. Organizowany jest on przez uczniów, nauczycieli i absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza ,,Witkacego” w Warszawie. Tematem przewodnim tegorocznego zjazdu, który stanowi podstawę wszystkich działań w ramach projektu, była psychologia w biznesie. W ramach inauguracji wykład poprowadził Przemysław Szudera – dyrektor Sektora Klientów Kluczowych w firmie Microsoft. Nie zabrakło debaty, quizu i poligońskiej pizzy. Ostatnim punktem było spotkanie z założycielami firmy uczniowskiej So!Socks z Zielonej Góry, która odnosi coraz większe sukcesy na polskim rynku. Zajmuje się ona produkcją modnych dodatków, a przy okazji wspiera społeczne inicjatywy. Jej przedstawiciele znaleźli także chwilę, aby odpowiedzieć na parę pytań uczniom „Płockiej”, którzy teraz na terenie naszej szkoły, wraz z sorką Barbarą Sawczuk, planują wykorzystać zdobytą wiedzę i wcielić swoje plany w życie. Więcej informacji wkrótce.