Mural


                W czwartek, 13 grudnia 2018 roku, przy okazji obchodów rocznicy kolejnych ważnych wydarzeń z historii Polski, odsłonięto w naszej szkole mural z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mural powstał na jednej ze ścian korytarza na drugim piętrze z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i został wykonany przez naszych uczniów – Adriannę Szczecińską i Marka Adamczyka.Nie udałoby się to bez pomocy sponsorów – państwa Ewy i Mirosława Bodek oraz Joanny i Huberta Baranowskich (właścicieli sklepu Centromal w Płońsku), którym serdecznie dziękujemy 🙂 W czasie uroczystego odsłonięcia muralu pani dyrektor Karina Kmiecińska podsumowała wszystkie akcje (edukacyjne i sportowe) przeprowadzone w naszej szkole w Roku Niepodległości i podziękowała autorom muralu, sponsorom, klasie 2P wraz z wychowawcą panem Radosławem Wasilewskim, którzy pomagali w przygotowaniu ściany pod mural oraz Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunkom, paniom Joannie Chojnowskiej i Annie Janiszewskiej. Zachęcała też uczniów do podejmowania podobnych lub innych inicjatyw i zapewniała o swojej życzliwości przy ich realizacji. Następnie pani dyrektor, przewodniczący SU Jakub Maliński i autorzy muralu uroczyście przecięli biało-czerwoną wstęgę, oficjalnie odsłaniając mural.