PEACE 2018


W dniach 8-11 X 2018 r. gościliśmy w naszej szkole – w ramach projektu PEACE we współpracy z AIESEC SGH Warszawa – dwoje studentów wolontariuszy: Nibras z Algierii oraz Mujahida ze Sri Lanki.

Uczniowie grup językowych uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w języku angielskim, w trakcie których Nibras i Mujahid prezentowali swoje kraje, kultury, obyczajowość. W tym roku studenci główny nacisk położyli na komunikację – po 15-20 minutowych prezentacjach nie tylko zachęcali młodzież do rozmowy, ale też… Mujahid śpiewał z naszymi uczniami arabską piosenkę a Nibras uczyła tańca brzucha. 🙂 Kto był nieobecny – niech żałuje! Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznania obcych nam kultur oraz doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Koordynatorem projektu jest pani wicedyrektor Ewa Koperska. Studentów gościli w swoich domach Iza Szczecińska (3a2) i Marta Pałac (3a1).