Warsztaty z okazji Dnia Dziecka


            W środę, 30 maja 2018 r., odbyły się w naszej szkole warsztaty z okazji Dnia Dziecka. To cykliczna impreza, organizowana przez Samorząd Uczniowski, by pokazać, że fajnie mieć zainteresowania, które mogą być alternatywą dla komputera i telefonu, a także to, iż odkrywanie swoich pasji i talentów jest równie ważne, jak wiedza, którą zdobywa się w szkole.

            Tego dnia pierwsze cztery lekcje odbyły się według planu, a następnie uczniowie uczestniczyli w wybranych przez siebie zajęciach. Warsztaty były prowadzone przez zaproszone osoby spoza szkoły – pana Jakuba Nowaka z Klubu Tańca Love to Dance, pana Konrada Porkuszewskiego – instruktora kalisteniki, panią Annę Krygier ze studia Kamann – Pole Dance Płońsk oraz przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły, którzy prowadzili zajęcia z zakresu swojego przedmiotu lub swojego hobby. Zajęcia odbywały się na terenie szkoły, na miejskim stadionie, w MCK-u i w płońskim studio Kamann. Oferta warsztatów była bardzo bogata:

 • W świecie chemii i biologii
 • Muzyka od Pitagorasa do Sławomira – historia i praktyka
 • Pierwsza pomoc
 • Techniki układania kostki Rubika
 • Gry planszowe
 • Origami dla początkujących i zaawansowanych
 • Twórcze warsztaty HANDMADE (tworzenie biżuterii i ozdób)
 • Tworzenie notesu metodą mix – media
 • Dekoracja ciast w stylu angielskim
 • „Miło sobie poczytać”
 • SLOW RUN 4 FUN– czyli nieśpieszny bieg za ciałem pedagogicznym (100 km na 100-lecie Niepodległej)
 • Zumba
 • Taniec (nowoczesny/hip-hop/latino solo/inne)
 • Taniec brzucha & pole dance
 • Kalistenika
 • Piłka siatkowa
 • Piłka koszykowa

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom – tym małym i tym trochę większym (może nawet bardzo pełnoletnim) – nieustającej dziecięcej radości i uśmiechu oraz umiejętności odkrywania w sobie pasji na każdym etapie życia 🙂