Wojna płci?


Gdy jedna inicjatywa łączy ludzi z talentem, energią i – przede wszystkim – chęcią oraz możliwością poświęcenia wolnego czasu – powstaje między innymi… „Wojna płci?” (24 X). Spektakl, łączący różne konwencje, oparty na kompilacji tekstów literackich, filmowych i kabaretowych, w założeniu miał potwierdzić, że świat damsko-męski jest co prawda skomplikowany, ale też zwyczajnie – ciekawy. „Testament bibliofila”, „Szukając Alaski”, „Biegnij, Lola, biegnij”, Kabaret Moralnego Niepokoju i szereg innych tekstów wyznaczał ścieżkę wzajemnych nieporozumień, kłótni, ale też – fascynacji. Z kolei piosenki, chociażby „Bądź dużym chłopcem” czy „Bombonierka”, potwierdzały zarówno nośność podjętej problematyki, jak i talent wykonawców.

Pokaz zdjęć autorów, którzy w inicjatywach pod kierunkiem p. Marty Domańskiej brali udział w ciągu ostatnich 5 lat, więc zmiany w ich wyglądzie i grze… widoczne 🙂 stanowiły, miejmy nadzieję, całkiem przyjemną podróż w przeszłość.

Zakończenie spotkania nie obyło się bez pewnej rywalizacji – klasy 3a2 i 3b, pod patronatem Krzysztofa Krawczyka cenionego zwłaszcza przez Michała (stąd jego zdjęcie stylizowane na KK w tle), zaśpiewały „Mój przyjacielu”. Ostatecznie jednak – wokalnie – wygrane okazały się obie drużyny.

No cóż, maturzyści – będący w większości autorami spektaklu – w ten sposób pożegnali się ze szkolną sceną. Było to pożegnanie – w odczuciu autorki postu – w jak najlepszym wykonaniu.

Doceniając wysiłek autorów, doceniamy także publikę, która – w większości – uszanowała  ich starania a bez której tego typu inicjatywy nie miałyby impulsu do powstawania.

Dziękujemy Izie Góreckiej oraz Karolinie Wojtoń za fotorelację oraz p. Robertowi Goszczyńskiemu za wsparcie techniczne.