PEACE 2017


Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Komitetem Lokalnym SGH Warszawa organizacji AIESEC Polska, czego wynikiem są pobyty w szkole studentów – wolontariuszy z różnych stron świata. Studenci prowadzą działania na rzecz międzykulturowego zrozumienia, zwalczania stereotypów i nietolerancji. W ramach tego projektu, w dniach 25 – 29 września 2017 r., gościliśmy w szkole: Isabelę Secco z Brazylii, Ashutosha Sharmę z Indii i Mohammeda Hashimi z Afganistanu.

Przez 5 dni Isabela, Tosh i Mohammed prowadzili dla uczniów gimnazjum i liceum warsztaty, gry, kalambury o bogatej tematyce, do której należały miedzy innymi – edukacja, kultura, czy gospodarka reprezentowanych przez nich państw. Zajęcia te niewątpliwie przyczynią się do lepszego zrozumienia kultur innych krajów oraz większej tolerancji w stosunku do tego, co inne, a także uczą ciekawości świata i otwartości. Podczas projektu młodzież zdobywa również praktyczne umiejętności językowe, łamiąc barierę strachu przed mówieniem w języku angielskim.

Wolontariusze mieszkali w domach naszych uczniów: Joanny Kadej (3a2), Martyny Małeckiej (3a1) i Weroniki Piotrowskiej (3a2), dzięki czemu mogli w codziennych sytuacjach, w czasie wspólnych posiłków i rozmów z rodzinami, poznawać zwyczaje i kulturę polską.