Spotkanie z Barbarą Wachowicz


Dnia 5 maja 2016 r. w rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza odbyło się w Warszawie uroczyste spotkanie młodzieży z osobą, która jest niewątpliwie największą badaczką życia i twórczości patrona naszej szkoły – Barbarą Wachowicz. Uroczystość była nie tylko okazją do spotkania młodych ludzi ze szkół sienkiewiczowskich z całej Polski, ale również stanowiła rozstrzygnięcie konkursu literackiego organizowanego przez panią Wachowicz, w którym wzięli udział m.in. uczniowie naszej placówki.

Komisja konkursowa nagrodziła aż pięcioro uczniów naszej szkoły: Nicole Akpang, Jakuba Kowalskiego, Filipa Rutkowskiego, Radosława Żukowskiego oraz Antoninę Kostrzewę. Dwoje naszych reprezentantów miało przyjemność uczestniczyć w obchodach urodzin Sienkiewicza w Muzeum Niepodległości w Warszawie, gdzie mieli okazję podziwiać wystawę poświęconą wielkiemu Polakowi przygotowaną przez Barbarę Wachowicz. Warto wspomnieć, że na wystawie pojawił się także płoński akcent – na tablicach została upamiętniona nasza szkoła, która uznana została przez panią Wachowicz za jedną z najlepszych placówek w kraju. Oprócz tego uczennica Nicole Akpang, która uzyskała nagrodę specjalną w konkursie, udzieliła także wywiadu dla TVP Warszawa, w którym przybliżyła treść swojej pracy konkursowej.

Po obejrzeniu wystawy odbyła się pogadanka i przedstawienie upamiętniające Henryka Sienkiewicza. Na uroczystości był obecny gość specjalny, prawnuk naszego patrona – Jerzy Sienkiewicz.

Przedstawiamy galerię zdjęć z uroczystości.