TYDZIEŃ JĘZYKÓW – DZIEŃ ANGIELSKI


W dniach 14-18 III oraz 23 III 2016 r. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języków i Kultur Narodów Europy, którego ideą jest popularyzacja nauki języków obcych oraz poznawanie kultur narodów posługujących się językami nauczanymi w naszej szkole.

Imprezę rozpoczął w poniedziałek, 14 marca, Dzień Języka Angielskiego. Na szkolnych korytarzach zaprezentowane zostały prace projektowe uczniów – plakaty dotyczące wybranych aspektów kultury brytyjskiej np. filmu, muzyki, zabytków, artystów, kuchni, sportu itp. Młodzież przygotowała również wystawkę symboli Wielkiej Brytanii w formie nakryć głowy. W auli szkolnej odbył się konkurs karaoke poświęcony Leonardowi Cohenowi. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas 2w i 2z, którzy zaprezentowali 6 piosenek:

Take this waltz – wyk. Zuzanna Bronowska, Julia Kmiecińska i Krzysztof Szatkowski
Hallelujah – wyk. Maria Kowalczyk, Aleksandra Maraszek i Gabriela Szewczak
I’m your man – wyk. Karolina Oporska, Dominika Szpakiewicz i Natalia Bombińska
In my secret life – wyk. Filip Melzacki, Zuzanna Seweryniak i Weronika Zwierew
Dance me to the end of love – wyk. Jakub Piotrowski, Marek Adamczyk, Michał Nalborski i Zofia Kretkiewicz
Suzanne – wyk. Klaudia Syska, Julia Charzyńska i Weronika Tomaszewska

Publiczności  najbardziej spodobał się utwór Hallelujah, na który zostało oddanych 60 głosów – laureatkami konkursu zostały więc Marysia Kowalczyk, Ola Maraszek i Gabrysia Szewczak.

W ramach Dnia Języka Angielskiego odbył się również konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA. Wzięło w nim udział 9 gimnazjalistów. I miejsce zajął Michał Rutkowski z klasy 3z, II miejsce – Adrian Lewicki (1z), III miejsce – Marta Ziółkowska (2w). Laureaci konkursu otrzymali anglojęzycznenagrody książkowe.