Studniówka 2016


Alicja: Czy nie mógłby pan mnie poinformować, którędy powinnam pójść?
Kot-Dziwak:  To zależy w dużej mierze od tego, dokąd pragnęłabyś zajść.
Alicja: Właściwie wszystko mi jedno.
Kot-Dziwak: W takim razie również wszystko jedno, którędy pójdziesz.

„Alicja w Krainie Czarów”, L. Caroll

Alicja, Biała Królowa czy Królik to nie tylko bohaterowie słynnej powieści Carolla, ale także… goście tegorocznej studniówki. Bal, który odbył się w naszej szkole 30.01.2016, miał niecodzienną oprawę – maturzystów nie tylko przywitał – oddający podniosłość chwili – czerwony dywan, ale mieli oni także możliwość spotkania z bohaterami swojego dzieciństwa (brawa za kreatywność dla odtwarzających ich uczniów).

Studniówkę tradycyjnie (i jak zawsze – majestatycznie) rozpoczął polonez poprowadzony przez pana dyrektora Ryszarda Buczyńskiego w towarzystwie przedstawicielki maturzystów – Joanny Kacprowskiej. Trzy tury tańca pozwoliły uczestnikom potwierdzić, że lekcje poloneza nie poszły na marne! Wręcz przeciwnie – udało im się znakomicie przezwyciężyć stres.

Występ artystyczny – za którego płynny przebieg odpowiadali konferansjerzy – pozwolił na spotkanie wyróżnionych kwiatami gości (dyrekcji, nauczycieli wychowawców, osób szczególnie zaangażowanych w organizację balu) z bohaterami powieści Carolla. W ramach programu, w zainscenizowanym szachowym pojedynku Alicji z Królową Kier, wybrani uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami z zakresu wiedzy reprezentowanej przez wychowawców: Ewę Całę, Olgę Kownacką-Czyż, Jolantę Rutkowską, Krzysztofa Jarosiewicza, Marka Goliasza i Radosława Wasilewskiego. Całość wzbogacona została humorystycznymi, pełnymi sympatii wierszykami puentującymi dominujące cechy nauczycieli.

W części oficjalnej głos zabrali: pan dyrektor Ryszard Buczyński, który życzył uczniom, by ich życie przypominało bajkę, którą odtworzyli na scenie i by – podobnie jak Alicja – zrozumieli, w jakim kierunku pragną podążać; starosta Andrzej Stolpa, burmistrz Andrzej Pietrasik i ksiądz Edmund Makowski, którzy także życzyli uczestnikom balu niezapomnianych wrażeń.

Scenografia Studia Grupa, muzyka zespołu Horyzonty, smaczne jedzenie oraz – co najważniejsze – wyśmienite towarzystwo pozwoliły tym życzeniom się spełnić a samym uczestnikom uroczystości bawić do samego rana.

Zdjęcia udostępnione dzięki Redakcji Gazety lokalnej Płońszczak