Wymiana z Dollard College w Winschoten


W dniach 4-8 III 2024 r. gościliśmy w szkole naszych holenderskich partnerów w ramach wymiany z Dollard College w Winschoten. Holenderska młodzież przyjechała  w niedzielę (3 III) późnym wieczorem i została rozlokowana w domach polskich partnerów. Od poniedziałku (4 III) uczestnicy wymiany rozpoczęli pracę nad projektem “Młodzież całego świata jako nadzieja na lepsze jutro”. Uczniowie podzieleni na 7 grup mieli za zadanie opracować prezentację o tym, jak każdy nastolatek może zmieniać świat na lepsze.

Poza intensywną pracą projektową młodzież uczestniczyła w warsztatach plastycznych, tanecznych, aktorskich i sportowych. Odbyły się również dwie wycieczki: 5 III – do Warszawy (długi spacer po Starym Mieście oraz pobyt w Centrum Nauki Kopernik) i 7 III – do Płocka (zwiedzanie Muzeum Secesji i Muzeum Żydów Mazowieckich oraz spacer nad Wisłę).

Natomiast w piątek, 8 III, odbył się apel podsumowujący wymianę.

Koordynatorem tegorocznej wymiany był anglista – pan Adrian Stefański, a  opiekunami młodzieży holenderskiej – p. Marcia van Smeden i p. Maarten Inklaar.