PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW


W piątek, 24 marca, 86 maturzystów z naszej szkoły uczestniczyło w Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Płockiej na Jasną Górę, której myślą przewodnią było hasło: “Doceń życie”. Była to okazja dla naszych uczniów, żeby podziękować Matce Bożej za wszystkie lata nauki i zawierzyć Jej nie tylko zdanie matury, ale również przyszłość i podejmowane wybory życiowe.

Po zawiązaniu wspólnoty i wysłuchania świadectwa pani Ewy Liegman związanej z Hospicjum Pomorze Dzieciom oraz Holistycznym Centrum Wsparcia Po Stracie Bliskiej Osoby eMOCja. Maturzyści uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich. Następnie odbyła się – będąca punktem kulminacyjnym pielgrzymki – Msza Święta, której przewodniczył ksiądz biskup Szymon Stułkowski.


Naszym uczniom towarzyszyli nauczyciele: Joanna Chojnowska, Anna Janiszewska, Barbara Gołaszewska -Sawczuk, ks. Michał Łuczka, Sławomir Kowalski.