MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNSPRAWNYCH


“W najbliższych dniach w naszej szkole będą realizowane działania związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia.

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to święto ustanowione w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych (1983 – 1992).

W 2012 r. Polska ratyfikowała Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych. Jej przesłanie – pełne, aktywne uczestnictwo osób niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności, na równi z innymi osobami – powinno być przypomniane szczególnie w tym dniu.

Dzień ma za zadanie zwrócić uwagę na problemy osób niepełnosprawnych, w tym na barier, z którymi się borykają, zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat korzyści płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego oraz upowszechnić ideę tolerancji, otwartości i szacunku.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na gazetkach na korytarzu szkolnym oraz materiałami zamieszczonymi na stronie internetowej szkoły. Zachęcamy do śledzenia relacji z bieżących działań na fb i Instagramie.”

konwencja ONZ dla dzieci
komiks_savoir
karta-praw-osob-niepelnosprawnych