MOBILNE PLANTARIUM


W dniach od 10 do 13 października uczniowie naszej szkoły mogli korzystać z mobilnego planetarium użyczonego przez ZHP.

Większość z nas z okazji swoich urodzin spodziewa się otrzymać prezenty, ale harcerze to przecież współcześni rycerze – wolą dawać niż brać!  

I tak Hufiec ZHP Płońsk im. phm. Czesława Markiewicza z okazji swoich setnych urodzin zrobił prezent… uczniom naszej szkoły!!! 

Przez cały miniony tydzień, czyli tuż po obchodach 100-lecia istnienia płońskiego hufca, za zgodą Chorągwi Mazowieckiej ZHP, mogliśmy korzystać z mobilnego planetarium rozstawionego na naszej sali gimnastycznej. 

Zwykle nawet uczniowie realizujący fizykę czy geografię na poziomie podstawowym są bardzo zainteresowani astronomią i kosmologią i mimo poruszania tych tematów na lekcjach, czują niedosyt wiedzy w tych dziedzinach – bardzo dziękujemy podharcmistrzowi Danielowi Sawickiemu, Chorągwi Mazowieckiej ZHP i Hufcowi ZHP Płońsk za stworzenie nam możliwości skorzystania z planetarium, poszerzenia i uzupełnienia wiedzy uczniów. Kto wie, może dzięki temu wyrośnie nam niedługo w Płońsku nowy Jędrzejewicz 😉 ? 

Z okazji Jubileuszu płońskiego hufca, życzymy wszystkim harcerzom by Wasza służba innym, ofiarność i rycerskość spotykała się zawsze z życzliwością i wdzięcznością, ale też by życie według harcerskiego prawa, w poczuciu wspólnoty dawało Wam dużo osobistej satysfakcji i przyjemności!