„GODZINA STĄD NA WSCHÓD”


W dniach 9 i 10 czerwca klasy 2b i 3NA1 wzięły udział w ciekawej lekcji multimedialnej dotyczącej praw obywatelskich i wolności jednostki.

Lekcja polegała na przeprowadzeniu przygotowanej multimedialnej gry, która rozgrywa się w Mińsku w 2020 roku. Bohaterami jest para studentów, którzy muszą podejmować trudne decyzje w obliczu masowych protestów, a później represji. To uczniowie, poprzez dyskusję i głosowanie rozstrzygali czy bohaterowie wezmą udział w manifestacjach, czy otworzą drzwi uciekającym demonstrantom, czy wyemigrują z kraju. Kolejne wybory miały swoje konsekwencje, które młodzież śledziła dzięki zmontowanym dokumentalnym materiałom i pogłębiła sens tych wydarzeń poprzez rozmowę z prowadzącymi lekcję.

Półtoragodzinna lekcja prowadzona była online (program Teams) i pokrywała się w pełni z programem Wiedzy o Społeczeństwie. Szkolnymi koordynatorami tych lekcji byli nauczyciele wos-u: Ireneusz Cała i Krzysztof Jarosiewicz, z wydatną pomocą nauczycieli informatyki: Katarzyny Antosiewicz i Radosława Wasilewskiego.

„Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny”.