DZIEŃ OTWARTY


23 kwietnia o godzinie 10.00 w szkolnej auli I LO im. H. Sienkiewicza odbył się Dzień Otwarty – nie dość że (wreszcie!) stacjonarny, to jeszcze naprawdę obfitujący w gości 🙂, co ogromnie nas cieszy! To szczególny moment, ponieważ uczniowie – kandydaci, zainteresowani dołączeniem do grona licealistów – mają możliwość nie tylko poznania profili klas, wysłuchania ważnych informacji dotyczących LO, ale przede wszystkim – zadania pytań dyrekcji, nauczycielom i niemalże swoim rówieśnikom, którzy spotykają się z nimi, by wyjaśnić to, co budzi wątpliwości.

Spotkanie zainaugurował krótki występ artystyczny zespołu Buczące rysie, który pokazał, na co go stać 😉

Następnie pani dyrektor Karina Kmiecińska, odnosząc się co prawda także do przeszłości szkoły, ale akcentując głównie jej nieustanny rozwój, wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom licealistów – przedstawiła różnorodną działalność LO i – przede wszystkim – to, co interesuje najbardziej, czyli profile klas. Uczniowie naszej szkoły przybliżyli natomiast – ze swojej perspektywy – działalność, która jest według nich i interesująca, i pozwalająca na dużą samodzielność. Ale ważnym punktem dnia była oczywiście także możliwość zwiedzenia szkoły, zajrzenia do miejsc, w których… dzieje się naprawdę wiele. W salach kandydaci mogli skonsultować się z nauczycielami, a na korytarzach – słychać było rozmowy z oprowadzającymi ich uczniami. Czego dotyczyły? To już pozostanie tajemnicą, nie ulega jednak wątpliwości, że nasi uczniowie mieli mocne argumenty, by zachęcić obecnych ósmoklasistów, aby naszymi – się stali. Do zobaczenia we wrześniu? Mamy nadzieję!

Dziekujemy serdecznie wszystkim za tak liczną obecność. I musimy, po prostu musimy zacytować jedną z kandydatek: “Ale macie fajne gąbki”. Być może na to, że gąbka może zainteresować, sami byśmy nie wpadli, ale super, że doceniacie tak drobne rzeczy 🙂