GROSIK DO KAPELUSZA


Przywiązanie do tradycji i dbałość o jej ciągłość pomagają zachować jedność kulturową, wzmacniają poczucie wspólnoty, stwarzają okazję, by zjednoczyć się wokół wspólnego świętowania czy przeżywania jakichś wydarzeń. To szczególnie ważne w trudnych czasach, w jakich żyjemy.

Dlatego Samorząd Uczniowski I LO zaproponował uczniom wspólne świętowanie ostatniego dnia karnawału, tzw. ostatków. Korytarzami naszej szkoły spacerowały więc tego dnia aniołki (i diabełki – dla równowagi 😉, postaci z bajek, książek i filmów kryminalnych lub opowieści fantasy oraz inne kultowe postaci popkultury. Pracownicy konkurencyjnych firm kurierskich próbowali się jakoś pogodzić pod wpływem mediacji pracowników ochrony i innych służb mundurowych. Okazało się nawet, że w końcu ktoś zatęsknił za naszym gimnazjalnym mundurkiem 😃!

Wśród zabawy nie można było jednak zupełnie zapomnieć o tym, że równocześnie tuż za naszą granicą wielu ludzi ogromnie cierpi, dlatego nasi “przebierańcy” z Zarządu Samorządu, odwiedzając kolejne klasy z tradycyjnym “Przyszły dziadki na ostatki”, prosili nie o pączka a o “grosika do naszego kapelusika”. Grosik zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Bardzo dziękujemy uczniom i nauczycielom za dużą hojność!