Dzień Licealisty


Od kilku lat w kalendarz naszych szkolnych wydarzeń wpisał się Dzień Licealisty. Jest to moment kiedy uczniowie klas pierwszych mają okazję poznać się lepiej i poczuć się dobrze w nowym środowisku licealistów z Płockiej.

Pogoda niestety nie pozwoliła na wcześniej zaplanowany wyjazd integracyjny do Goszczyc, ale cóż to za przeszkoda dla pełnych zapału uczniów i ich wychowawców – pierwszoklasiści zostali w szkole, ale spędzili ten dzień w zupełnie odmienny sposób.

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z wychowawcami, podczas których opowiadali o swoich zainteresowaniach, talentach i ciekawych przeżyciach. Podczas zajęć z panią pedagog i panią psycholog z zaangażowaniem i uśmiechami na twarzach bawili się w grupach. Wśród zajęć ruchowych zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego największą frajdę sprawiło uczniom tańczenie belgijki. Był też czas na posiłek i na rozmowy w węższym gronie.

Ten dzień dał szansę pierwszoklasistom na lepsze poznanie kolegów i koleżanek z klasy, pozwolił trochę się na siebie otworzyć i przełamać nieśmiałość – z pewnością uczniowie poczuli się pewniej w nowej szkole i mamy nadzieję, że serdeczna atmosfera tego dnia będzie towarzyszyć uczniom i ich wychowawcom aż do końca ich czteroletniego pobytu w szkole!