Piknik europejski „Moja Europa”


         W poniedziałek, 20 V 2019 r., z dwutygodniowym opóźnieniem (spowodowanym zimnem i opadami deszczu a nie brakiem chęci!) odbył się „Piknik Europejski” – wydarzenie zainspirowane 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej. Impreza zorganizowana została przez płońskie starostwo i trzy powiatowe, płońskie szkoły: ZSO, ZS nr 1 i ZS nr 2.

            Otwierając piknik, pani starosta Elżbieta Wiśniewska powiedziała, że 15. rocznica wejścia Polski do Unii jest doskonałą okazją, żeby przekazać młodzieży ideę zjednoczonej Europy, która integruje, a nie dzieli, mimo że są w niej różne państwa i narody. Dlatego też ta impreza miała charakter nie rywalizacji, ale integracji szkół, które na co dzień jednak ze sobą rywalizują 🙂

            Piknik rozpoczął się honorowym biegiem z flagami wszystkich państw Unii Europejskiej i „Odą do radości” w wykonaniu chóru naszej szkoły. Następnie poszczególne szkoły zaprezentowały krótkie programy artystyczne. Odbył się również konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, można było także skosztować europejskich mufinek.

            Poniedziałkowe świętowanie zakończyło się wykonaniem tańca belgijskiego.

Spotkanie – nietypowe, bo w plenerze, w luźnej atmosferze pod znakiem radości i solidarności – pozwoliło na chwilę odprężenia w słońcu i – oczywiście – doborowym towarzystwie.