Dzień otwarty na “Płockiej”


W sobotę, 16 marca 2019 r., drzwi naszej szkoły stanęły otworem przed uczniami klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkoły podstawowej. W trakcie Dnia Otwartego mieli oni okazję zwiedzić budynek, poznać ofertę szkoły  i zasady rekrutacji.

Tłumnie przybyli goście zostali powitani w auli szkolnej przez panią dyrektor Karinę Kmiecińską,  a następnie, po występie szkolnego zespołu, uczniowie liceum przedstawili młodszym kolegom, jak wygląda ich szkolne życie na „Płockiej”. Opowiadali m.in. o współpracy szkoły z Uniwersytetem Warszawskim i Politechniką Warszawską, o wymianach międzynarodowych, o Tygodniu Kultur i Języków Narodów Europy i innych szkolnych tradycjach, o które dba prężnie działający Samorząd Uczniowski, np. nocnych maratonach gier strategicznych. Przedstawili ofertę zajęć dodatkowych i kół zainteresowań, w których mogą uczestniczyć uczniowie liceum, a są to m.in. Szkolny Klub Sportowy, koło pierwszej pomocy „Ratownicy z Płockiej”, koło PCK, koło „W dobrej wierze”, koło przedsiębiorczości, zespół Buczące Rysie i chór szkolny.

Następnie pan Radosław Wasilewski i pan dr hab. inż. Piotr Biczel z Politechniki Warszawskiej przedstawili założenia prowadzonej przez siebie klasy politechnicznej, a pani dyrektor Kmiecińska również inne klas trzyletniego oraz czteroletniego liceum.

Po spotkaniu w auli przybyli uczniowie i ich rodzice mogli zwiedzić szkołę i internat oraz uczestniczyć w przygotowanych z tej okazji atrakcjach – „Laboratorium Laserów” zorganizowanym przez klasę politechniczną i doświadczeniach chemicznych, fizycznych i biologicznych w salach tych przedmiotów. Można też było poczuć się jak uczestnik Tygodnia Kultur, kosztując potraw typowych dla krajów anglo-, niemiecko-, hiszpańsko- i rosyjskojęzycznych oraz oglądając przygotowane z tej okazji wystawy. W starej sali gimnastycznej można było przejść szybki kurs pierwszej pomocy, w nowej sali obserwować rozgrywki sportowe, a w jednej z sal pograć chwilę w gry strategiczne.

Uczniowie klasy politechnicznej przygotowali też dla zwiedzających konkurs z nagrodami.

Dla wszystkich osób, które nie mogły przyjść  16 marca, dodatkowe spotkanie informacyjne odbędzie się 6 kwietnia.

Drzwi naszej szkoły stoją otworem, więc… zachęcamy do skorzystania z tego. 🙂