Dzień Kultury Rosyjskiej


13 marca odbył się w naszej szkole Dzień Kultury Rosyjskiej. W auli szkolnej zainicjował go apel, podczas którego przedstawiono krótką prezentację multimedialną na temat Rosji, ukazano charakterystyczne symbole tego kraju (jak samowar czy matrioszka) oraz zabytki, które warto zwiedzić. Dopełnieniem apelu był koncert współczesnej muzyki rosyjskiej w wykonaniu naszych uczniów. Na scenie szkolnej auli Kinga Jaworska z klasy 1b zaprezentowała utwór “Droga”, Filip Melzacki z 2b wykonał “Nasze lato”, a duet – Marta Łazarska z klasy 1b oraz Maja Różańska z klasy 1c – wyśpiewał utwór “Połowa szczęścia”.

Apel został przygotowany przez grupy języka rosyjskiego pod kierunkiem pani  Anny Grzelak. Grupa języka rosyjskiego pani Anny Biernackiej na zakończenie zaprosiła wszystkich na karaoke – wspólne wykonanie piosenki “Białe róże”.

Po apelu nauczyciele i uczniowie zostali zaproszeni przez organizatorów na poczęstunek i degustację słodkich wypieków charakterystycznych dla kuchni rosyjskiej i polskiej.

Z okazji Dnia Kultury Rosyjskiej zaplanowano także projekcję fragmentów filmu “Anna Karenina” na podstawie powieści Lwa Tołstoja dla wybranych grup kontynuacyjnych języka rosyjskiego.

Na korytarzu szkolnym prowadzącym do auli zaprezentowano wystawę prac plastycznych naszych uczniów pt. “Rosja moimi oczami”.

Podczas wszystkich przerw ze szkolnego radiowęzła rozbrzmiewała muzyka rosyjska.