II Powiatowy Konkurs Matematyczny


26 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole finał II Powiatowego Konkursu Matematycznego, organizowanego przez Starostwo we współpracy z Politechniką Warszawską.
Po eliminacjach szkolnych, w których wzięło udział 105 uczniów szkół powiatowych, do rozgrywek finałowych zakwalifikowało się 30 uczniów, w tym 18 z naszego liceum. Zwycięzca tego etapu-uczeń naszej szkoły – zdobył 99 punktów na 100 możliwych!
W finale uczniowie rozwiązywali pięć zadań konkursowych. Według komisji (złożonej z wykładowców i doktorantów Politechniki Warszawskiej) uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności z matematyki – może świadczyć też o tym fakt wysokich wyników i niewielkich różnic punktowych wśród zdobywców pierwszych miejsc (I miejsce – 95 punktów, II miejsce – 93 punkty, III miejsce – 88 ).

Nasi uczniowie, podobnie jak w zeszłym roku, zajęli dwa miejsca na podium i większość miejsc w czołówce konkursu. W pierwszej szóstce znalazło się pięcioro(!) naszych uczniów: Mateusz Ścisłowski – II miejsce, Ewelina Fryzowska – III miejsce i dalej kolejno: Damian Malicki – IV m., Adam Nowakowski – V m. i Zuzanna Goszczyńska – VI m.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom finału – mamy nadzieję, że po zmaganiach konkursowych, równie znakomity wynik na maturze rozszerzonej z matematyki okaże się dla nich już tylko czystą formalnością.