Dzień otwarty 17 marca 2018


W sobotę, 17 III 2018 r., nasze liceum otworzyło swoje drzwi dla wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych nauką w naszej szkole. Odwiedzający mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami i uczniami oraz doświadczenia wyjątkowej licealnej atmosfery. Dzień otwarty rozpoczął sie o godz. 1000 w auli szkolnej. Licznie przybyłych uczniów gimnazjów powitał pan dyrektor Ryszard Buczyński. Następnie głos zabrali uczniowie – prezentując kandydatom różne aspekty życia szkolnego (m.in. działalność kół zainteresowań, życie kulturalne, wymiany międzynarodowe, zajęcia sportowe, różne wydarzenia i imprezy, w które angażuje sie szkoła) – starali się przekonać kandydatów, że, przychodząc do naszej szkoły, dokonają najlepszego wyboru swojej dalszej ścieżki edukacyjnej.

Po uczniach głos zabrał ponownie pan dyrektor, który przedstawił kandydatom krótką historię szkoły, jej osiągnięcia, a także objaśniał zasady rekrutacji oraz zasady wyboru klas i rozszerzeń. Ideę klas autorskich – obywatelsko-prawnej i politechnicznej – zaprezentowali uczennica klasy 1b Agata Calińska oraz pan Radosław Wasilewski (pomysłodawca klasy) i dr hab. inż. Piotr Biczel z Politechniki Warszawskiej.

Następnie gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia klasopracowni, hali sportowej, internatu i porozmawiania z nauczycielami. Przygotowanych było dla nich szereg atrakcji, a przewodnikami w ich pierwszych krokach w szkole byli uczniowie naszego gimnazjum i specjalnie wydrukowana na tę okazję ulotka:

Zwiedzając dziś naszą szkołę, nie przegap tych miejsc:

parter

 • punkt informacyjny – możesz porozmawiać z uczniami I LO, udzielą Ci informacji lub/i oprowadzą po szkole;
 • sala nr 1 – wykonaj własnoręcznie drobną biżuterię, aby się przekonać, jak dobrze bawią się co roku uczniowie I LO w czasie warsztatów z okazji Dnia Dziecka;
 • korytarz przy sali nr 6 – poczuj się jak uczestnik Tygodnia Języków Obcych, częstując się jedną z potraw typowych dla krajów niemieckojęzycznych oraz przymierzając jedno z nakryć głowy typowych dla krajów anglojęzycznych;
 • sala nr 8 – dowiedz się więcej na temat klasy o profilu menagerskim;
 • stara sala gimnastyczna – zobacz pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez „Ratowników z Płockiej”;
 • nowa sala gimnastyczna – poobserwuj rozgrywki sportowe (możesz to też zrobić z trybun, po drodze do czytelni i biblioteki);

II piętro nowej części

(dojdziesz tam schodami obok sal gimnastycznych)

 • sala nr 2i – chcesz więcej dowiedzieć się o klasie „politechnicznej”? – zapraszamy na spotkanie z twórcami klasy dr. hab. inż. Piotrem Biczelem i p. Radosławem Wasilewskim;

I piętro głównej części

 • sala nr 20 – odwiedź nowoczesną pracownię językową, obejrzyj prezentację przygotowaną z okazji Dnia Kultury i Języka Rosyjskiego;
 • sala nr 17 – pograj przez chwilę w gry strategiczne, poczuj się jak na nocnym maratonie gier strategicznych;
 • sala nr 11 – wejdź do „Świata chemii”;

II piętro

 • sala nr 33 – poznaj „Świat fizyki”;
 • sala nr 37 – obejrzyj prezentację dotyczącą wymiany międzynarodowej z Dollard College w Winschoten;

piwnica

 • sale nr 01 i 02 – porozmawiaj po angielsku o bieżących sprawach z dziedziny polityki, kultury etc. w Polsce i na świecie (konwersacja typu News in Brief) lub poćwicz redagowanie krótkich tekstów w języku angielskim.

Odwiedź też inne sale –

            –  poznaj swoich przyszłych nauczycieli J

Druga akcja “dni  otwartych” odbędzie się 7 kwietnia 2018 r.