Finał akcji # KOMÓRKOMANIA


W środę, 28 II 2018 r., odbył się w naszej szkole finał akcji #KOMÓRKOMANIA. Jej  inicjatorem jest Fundacja DKMS, a organizacją akcji w naszej szkole zajęli się wolontariusze ze Szkolnego Koła PCK pod kierunkiem opiekuna – pani Jolanty Rutkowskiej.

W tygodniu poprzedzającym akcję (22 II) w auli szkolnej odbyła się kampania informacyjna dla uczniów klas 3. liceum. Spotkanie dotyczyło zasad i odpowiedzialności związanej z uczestnictwem w programie. Prelekcję przygotowała – na podstawie materiałów promocyjnych DKMS-u – uczennica klasy 1A1, Małgorzata Grzelak, której w prezentacji towarzyszyła Eda Celik z klasy 2B.

Rejestracja odbyła się w sali nr 21, przy specjalnie przygotowanych do tego celu stanowiskach i polegała na przeprowadzeniu przez wolontariuszy wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

 Zarejestrowano 23 osoby – potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.